Politica de confidențialitate

Confidențialitatea dvs. este importantă pentru noi. Politica SC Adi Moto Team SRL cuprinde respectarea confidențialității dvs. și respectarea oricărei legi și a reglementărilor aplicabile cu privire la orice informații personale pe care le putem colecta despre dvs., inclusiv pe site-ul nostru web, https://scoalamotoadi.ro , și alte site-uri pe care le deținem și operăm.

SC Adi Moto Team SRL, este înregistrată ca operator de date cu caracter personal la Autoritatea Națională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal având numărul în Registrul General 4763 / 2021.

Informații pe care le colectăm

Informațiile pe care le colectăm includ atât informațiile pe care ni le furnizați cu bună știință și activ când utilizați sau participați la oricare dintre serviciile și promoțiile noastre, precum și orice informații trimise automat de dispozitivele dvs. în cursul accesării produselor și serviciilor noastre.

Date jurnal

Când vizitați site-ul nostru web, serverele noastre pot înregistra automat datele standard furnizate de browserul dvs. web. Poate include adresa de protocol Internet (IP) a dispozitivului dvs., tipul și versiunea browserului dvs., paginile pe care le vizitați, ora și data vizitei dvs., timpul petrecut pe fiecare pagină, alte detalii despre vizita dvs. și detalii tehnice care apar în coroborat cu orice erori pe care le puteți întâlni.

Vă rugăm să rețineți că, deși aceste informații nu pot fi identificate personal de la sine, poate fi posibil să le combinați cu alte date pentru a identifica personal persoane individuale.

Informații personale

Putem solicita informații personale care pot include una sau mai multe dintre următoarele:

 • Nume
 • E-mail
 • Număr de telefon / mobil
 • Imagine carte de identitate

Motive legitime pentru prelucrarea informațiilor dvs. personale

Colectăm și folosim informațiile dvs. personale numai atunci când avem un motiv legitim pentru aceasta. În acest caz, colectăm doar informații personale care sunt în mod rezonabil necesare pentru a vă oferi serviciile noastre.

Colectarea și utilizarea informațiilor

Putem colecta informații personale de la dvs. atunci când faceți oricare dintre următoarele pe site-ul nostru:

 • Utilizați un dispozitiv mobil sau un browser web pentru a accesa conținutul nostru
 • Ne contactați prin e-mail, rețele sociale sau prin orice tehnologii similare
 • Când ne menționați pe social media
 • Atunci când doriți să vă înscrieți online la școala noastră

Putem colecta, deține, utiliza și dezvălui informații în următoarele scopuri, iar informațiile personale nu vor fi prelucrate în continuare într-un mod care este incompatibil cu aceste scopuri:

Putem colecta, deține, utiliza și dezvălui informații în următoarele scopuri, iar informațiile personale nu vor fi prelucrate în continuare într-un mod care este incompatibil cu aceste scopuri:

 • pentru a vă contacta și a comunica cu dvs.

Rețineți că putem combina informațiile pe care le colectăm despre dvs. cu informații generale sau date de cercetare pe care le primim din alte surse de încredere.

Securitatea informațiilor dvs. personale

Când colectăm și prelucrăm informații personale și, în timp ce păstrăm aceste informații, le vom proteja în cadrul unor mijloace acceptabile din punct de vedere comercial pentru a preveni pierderea și furtul, precum și accesul, divulgarea, copierea, utilizarea sau modificarea neautorizată.

Deși vom face tot posibilul pentru a proteja informațiile personale pe care ni le furnizați, vă sfătuim că nicio metodă de transmisie sau stocare electronică nu este 100% sigură și nimeni nu poate garanta securitatea absolută a datelor. Vom respecta legile care ne sunt aplicabile cu privire la orice încălcare a datelor.

Sunteți responsabil pentru selectarea oricărei parole și a securității generale a acesteia, asigurând securitatea propriilor informații în limitele serviciilor noastre.

Cât timp păstrăm informațiile dvs. personale

Păstrăm informațiile dvs. personale numai atât timp cât avem nevoie. Această perioadă de timp poate depinde de scopurile în care folosim informațiile dvs., în conformitate cu această politică de confidențialitate. Dacă informațiile dvs. personale nu mai sunt necesare, le vom șterge sau le vom face anonime, eliminând toate detaliile care vă identifică.

Cu toate acestea, dacă este necesar, putem păstra informațiile dvs. personale pentru respectarea unei obligații legale, contabile sau de raportare sau în scopuri de arhivare în interes public, în scopuri de cercetare științifică sau istorică sau în scopuri statistice.

Confidențialitatea copiilor

Nu vizăm niciunul dintre produsele sau serviciile noastre direct către copii cu vârsta sub 13 ani și nu colectăm cu bună știință informații personale despre copii sub 13 ani.

Divulgarea informațiilor personale către terți

Putem divulga informații personale către:

 • un părinte, filială sau afiliat al companiei noastre
 • furnizori de servicii terți cu scopul de a le permite să își furnizeze serviciile, de exemplu, furnizorii de servicii IT, stocarea datelor, furnizorii de hosting și server, agenții de publicitate sau platformele de analiză
 • angajații noștri, contractanții și / sau entitățile conexe
 • agenții sau partenerii noștri de afaceri existenți sau potențiali
 • sponsori sau promotori ai oricărei competiții, tombole sau promoții pe care le desfășurăm
 • instanțele, tribunalele, autoritățile de reglementare și ofițerii de aplicare a legii, conform cerințelor legii, în legătură cu orice proceduri legale actuale sau potențiale sau pentru a stabili, exercita sau apăra drepturile noastre legale
 • terți, inclusiv agenți sau subcontractanți, care ne asistă în furnizarea de informații, produse, servicii sau marketing direct către terți pentru a colecta și prelucra date

Transferuri internaționale de informații cu caracter personal

Informațiile personale pe care le colectăm sunt stocate și / sau prelucrate acolo unde noi sau partenerii noștri, afiliații și furnizorii terți întreținem facilități. Vă rugăm să rețineți că locațiile în care stocăm, procesăm sau transferăm informațiile dvs. personale nu pot avea aceleași legi privind protecția datelor ca și țara în care ați furnizat inițial informațiile. Dacă transferăm informațiile dvs. personale către terți din alte țări: (i) vom efectua aceste transferuri în conformitate cu cerințele legislației aplicabile; și (ii) vom proteja informațiile personale transferate în conformitate cu această politică de confidențialitate.

Drepturile dvs. și controlul informațiilor dvs. personale

Vă păstrați întotdeauna dreptul de a ne refuza informațiile personale, cu înțelegerea faptului că experiența dvs. pe site-ul nostru web poate fi afectată. Nu vă vom discrimina pentru exercitarea oricăror drepturi asupra informațiilor dvs. personale. Dacă ne oferiți informații personale, înțelegeți că le vom colecta, deține, utiliza și dezvălui în conformitate cu această politică de confidențialitate. Vă păstrați dreptul de a solicita detalii cu privire la orice informații personale pe care le deținem despre dvs.

Dacă primim informații personale despre dvs. de la o terță parte, le vom proteja așa cum este prevăzut în această politică de confidențialitate. Dacă sunteți o terță parte care furnizează informații personale despre altcineva, declarați și garantați că aveți consimțământul acestei persoane pentru a ne furniza informațiile personale.

Dacă ați fost anterior de acord să ne folosim informațiile personale în scopuri de marketing direct, vă puteți răzgândi în orice moment. Vă vom oferi posibilitatea de a vă dezabona de la baza noastră de date de e-mail sau de a renunța la comunicări. Vă rugăm să rețineți că este posibil să trebuiască să vă solicităm informații specifice pentru a ne ajuta să vă confirmăm identitatea.

Dacă credeți că orice informație pe care o deținem despre dvs. este inexactă, depășită, incompletă, irelevantă sau înșelătoare, vă rugăm să ne contactați folosind detaliile furnizate în această politică de confidențialitate. Vom lua măsuri rezonabile pentru a corecta orice informație considerată inexactă, incompletă, înșelătoare sau depășită.

Dacă credeți că am încălcat o lege relevantă privind protecția datelor și doriți să depuneți o reclamație, vă rugăm să ne contactați folosind detaliile de mai jos și să ne furnizați detalii complete despre presupusa încălcare. Vom investiga prompt reclamația dvs. și vă vom răspunde, în scris, stabilind rezultatul anchetei noastre și pașii pe care îi vom lua pentru a rezolva reclamația dvs. De asemenea, aveți dreptul să contactați un organism de reglementare sau o autoritate pentru protecția datelor în legătură cu reclamația dvs.

Utilizarea cookie-urilor

Folosim „cookie-uri” pentru a colecta informații despre dvs. și despre activitatea dvs. pe site-ul nostru. Un cookie este o mică parte a datelor pe care site-ul nostru web le stochează pe computerul dvs. și le accesează de fiecare dată când vizitați, astfel încât să putem înțelege modul în care utilizați site-ul nostru. Acest lucru ne ajută să vă difuzăm conținut pe baza preferințelor pe care le-ați specificat.

Limitele politicii noastre

Site-ul nostru web poate face legătura cu site-uri externe care nu sunt operate de noi. Vă rugăm să rețineți că nu avem control asupra conținutului și politicilor acestor site-uri și nu putem accepta responsabilitatea sau responsabilitatea pentru practicile lor de confidențialitate respective.

Modificări aduse acestei politici

La discreția noastră, putem modifica politica noastră de confidențialitate pentru a reflecta actualizările proceselor noastre de afaceri, practicile actuale acceptabile sau modificările legislative sau de reglementare. Dacă decidem să modificăm această politică de confidențialitate, vom posta modificările aici la același link prin care accesați această politică de confidențialitate.

Dacă acest lucru este impus de lege, vă vom obține permisiunea sau vă vom oferi posibilitatea de a opta sau de a renunța, după caz, la orice utilizare nouă a informațiilor dvs. personale.

Contactați-ne

Pentru orice întrebări sau nelămuriri legate de confidențialitatea dvs., ne puteți contacta folosind următoarele detalii:

Scoala Adi-Moto
contact@scoalamotoadi.ro

Copyright © 2024 Adi Moto Team S.R.L. - Toate drepturile rezervate